Jak wypisywać zaproszenia ślubne?
14.jpg

Jak wypisywać zaproszenia ślubne?

Wyznaczenie daty ślubu, nierozerwalnie wiąże się z rozpoczęciem wszelkich działań organizacyjnych, zmierzających do tego wielkiego dnia. Oprócz rezerwacji sali, orkiestry lub DJ’a, fotografa i mnóstwa innych rzeczy, uwagę Pary Młodej skupiają również zaproszenia ślubne. Nic dziwnego, bo przecież bez tego żadne wydarzenie się nie odbędzie. To właśnie w tym momencie często pojawiają się pierwsze problemy. Bardzo duża ilość Par Młodych ma problem z poprawnym wypisaniem zaproszeń ślubnych. Dlatego my, przychodzimy Wam z pomocą i podpowiadamy, jak wypisywać zaproszenia ślubne.

Jak zapraszać z klasą?

Zanim przystąpicie do wypisywania i wręczania zaproszeń musicie wiedzieć, że zaproszenie, to pierwszy kontakt Waszych gości z planowaną uroczystością. Warto więc zadbać o to, aby było spójne z motywem przewodnim wesela lub odzwierciedlało Wasz charakter bądź zainteresowania. Być może do tej pory wydawało Wam się, że wypisywanie zaproszeń, to bułka z masłem. Okazuje się jednak, że również taka uroczystość posiada swój własny savoir- vivre, do którego należy się dostosować. Dlatego zanim przystąpicie do tych czynności, zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi zasadami, dotyczącymi wypisywania zaproszeń ślubnych.

Weselny savoir-vivre

Musicie wiedzieć, że to goście tworzą klimat całego wesela, dlatego warto już od początku zadbać o ich odpowiednie przyjęcie. Jeśli zdecydujecie się na samodzielne wypisywanie zaproszeń-co jednocześnie jest najbardziej elegancką formą-zastosujcie się do kilku poniższych zasad, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

  • Kolejność na zaproszeniu - czyli co najpierw wpisać: imię czy nazwisko?

Wypisywanie zaproszeń ZAWSZE rozpoczynamy od imienia i nazwiska kobiety, nawet wtedy, gdy nie jest ona członkiem Waszej rodziny. W związku z tym, jeśli zapraszacie np. kuzyna Jana Kowalskiego i jego dziewczynę Annę Nowak, to na zaproszeniu wpisujemy „Annę Nowak i Jana Kowalskiego”. W przypadku małżeństw wypisujemy: „Annę i Jana Kowalskich”, no chyba, że kobieta posiada nazwisko dwuczłonowe, wówczas należy wpisać „Annę Nowak-Kowalską i Jana Kowalskiego”. W przypadku związków nieformalnych zawsze wpisujemy pełne imię i nazwisko kobiety, a następnie mężczyzny, np. „Annę Nowak i Jana Kowalskiego” lub „Annę Nowak-Kowalską i Jana Kowalskiego”. Dopuszczalna jest również forma „wraz z osobą towarzyszącą”.

  • Dzieci na zaproszeniu

Jeśli na Waszą uroczystość zapraszacie osoby z dziećmi, to imiona dzieci należy wpisać zaraz za imionami rodziców, np. „Annę, Jana i Zofię Nowaków” lub zastosować opcję z dopiskiem „Annę i Jana Nowaków z dziećmi”.

  • Odmiana nazwiska

Odmiana nazwiska może stanowić poważny problem podczas wypisywania zaproszeń. Duża część osób błędnie odmienia swoje nazwisko, nie zmienia to jednak faktu, iż warto zapytać osobę proszoną o poprawną odmianę jej nazwiska. Oprócz tego zawsze możecie skorzystać ze strony http://nlp.actaforte.pl:8080/Nomina/Nazwiska.

Musicie wiedzieć, że niezależnie jakie zaproszenia wybraliście oraz ile za nie zapłaciliście, najważniejsza jest poprawność i staranność ich wypełnienia. Zarówno w przypadku kameralnych imprez, jak i tych zdecydowanie większych, szczególną uwagę należ zwrócić na poprawność stylistyczną. Zaproszenie nie może zawierać żadnych błędów stylistycznych i interpunkcyjnych, a już na pewno niedopuszczalne są błędy tzw. literówki w imieniu lub nazwisku bądź jego niepoprawna odmiana. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki podpowiedzą Wam, jak wypisywać zaproszenia ślubne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl